Moduły Navireo

Dzięki modułowej budowie system Navireo można dostosować idealnie do potrzeb firmy. Wystarczy wybrać odpowiednie moduły i korzystać z wszystkich ich zalet, a wraz z rozwojem firmy rozbudowywać program o kolejne moduły. Navireo ERP to aplikacja szyta na miarę!

Kliknij w nazwę wybranego modułu, aby zapoznać się ze szczegółowym opisem jego funkcjonalności.

Sprzedaż

System ERP Navireo doskonale wspomaga pracę działu handlowego. W wygodny sposób obsługuje całą gamę dokumentów handlowych, takich jak faktury sprzedaży, korekty sprzedaży, paragony czy zwroty detaliczne. Wbudowany mechanizm wyszukiwania InsTYNKT, dzięki możliwościom parametryzowania, pozwala na szybkie i sprawne wyszukiwanie elementów kartoteki towarów czy kontrahentów z poziomu dokumentu, co usprawnia tworzenie nowych dokumentów i przyśpiesza pracę użytkownika.

Navireo obsługuje wiele form płatności oraz umożliwia łączenie takich form jak kredyt kupiecki, płatność gotówkowa, kredyt ratalny, płatność kartą kredytową na jednym dokumencie. Mechanizm łączenia form płatności daje duże możliwości dostosowania do różnych sytuacji mających miejsce w danym przedsiębiorstwie.

Z poziomu każdego dokumentu użytkownik z odpowiednimi uprawnieniami ma możliwość szybkiego podglądu informacji:

  • o kontrahencie i sprawdzenia historii i stanu dokumentów, rozrachunków i płatności;
  • o towarze i sprawdzenia historii cen, stanów magazynowych na wszystkich magazynach oraz ruchu danego towaru.

System pozwala na elastyczne zarządzanie cenami, upustami i przecenami. Dzięki wbudowanym kreatorom umożliwia sprawne przygotowywanie stałej albo czasowej promocji wszystkich lub wybranych produktów, przeznaczonej dla wszystkich lub wybranych kontrahentów.

Navireo pozwala na kontrolę aktualnego zadłużenia nabywców, a dzięki rozbudowanej parametryzacji może skutecznie zablokować wystawienie dokumentu dla kontrahenta, który przekracza ustalony indywidualnie limit kwotowy lub ilościowy.

Aplikacja umożliwia stosowanie dowolnych jednostek miary oraz sumowanie masy i objętości sprzedawanych towarów.

Asortyment może być wydawany wg FIFO, LIFO, terminów ważności lub ręcznie wskazanych dostaw, dzięki czemu sprawdza się zarówno w dużych hurtowniach, jak i wyspecjalizowanych jednostkach wymagających obsługi numerów seryjnych lub kontroli terminu ważności produktów.

Dokumenty sprzedaży mogą być ewidencjonowane w dowolnych walutach, dla potrzeb transakcji krajowych i unijnych (WDT, WTTD i inne).

Wbudowany menadżer wydruków pozwala na łączenie wydruków dokumentu w paczki i zaawansowaną konfigurację dotycząca miejsca wydruku danego dokumentu (drukarka podłączona do innego stanowiska w sieci), liczby kopii oraz parametrów wyglądu i zawartości wydruku w zależności od użytkownika.

Mechanizm importu graficznych wzorców zewnętrznych stworzonych w programie Crystal Reports oraz wzorców tekstowych w postaci xslt daje praktycznie nieograniczone możliwości wpływu na wygląd i zawartość wydruków.

Eksport wydruków do popularnych formatów, pełna współpraca z popularnymi pakietami oprogramowania biurowego oraz wsparcie automatycznej wysyłki wydruków dokumentów za pomocą poczty elektronicznej czyni z systemu Navireo nowoczesne i uniwersalne narzędzie pracy.

Moduł sprzedaży ściśle współpracuje z pozostałymi modułami Navireo, co pozwala na pełne odzwierciedlenie obiegu dokumentów oraz automatyzację procesów zachodzących w przedsiębiorstwie.


Sprzedaż detaliczna

Moduł służy do zarządzania dokumentami sprzedaży detalicznej. Poza standardowym ewidencjonowaniem dokumentów użytkownik może m.in. wystawiać faktury detaliczne do wybranych dokumentów i rozliczać rozrachunki wygenerowane przez faktury imienne. Moduł Sprzedaż detaliczna pozwala na zarządzanie takimi dokumentami jak: paragony (PA), paragony imienne oraz dokumenty fiskalne.

Program umożliwia korzystanie z czytników kodów kreskowych, dzięki czemu praca na stanowisku sprzedaży detalicznej jest wyjątkowo wydajna.

System Navireo współpracuje z szeroką gamą kas i drukarek fiskalnych.

Moduł Sprzedaż detaliczna obsługuje dokumenty fiskalne, co pozwala na pełną kontrolę stanowisk wykorzystujących kasy fiskalne.


Sprzedaż detaliczna 1


Sprzedaż detaliczna 2

Szybka sprzedaż

Moduł Szybkiej sprzedaży przeznaczony jest dla firm, które potrzebują narzędzia do wygodnej i sprawnej obsługi klientów detalicznych. Sprawdza się w różnego rodzaju sklepach (pojedynczych lub sieciowych, jedno- i wielostanowiskowych), marketach, punktach gastronomicznych itd. Pełna integracja z innymi modułami handlowymi zapewnia szybką wymianę zgromadzonych w systemie informacji – o towarach, cenach czy kontrahentach.

Natomiast wygodę obsługi zapewnia maksymalnie uproszczony interfejs użytkownika oraz współpraca z szeroką gamą urządzeń zewnętrznych (drukarki fiskalne, wagi elektroniczne, czytniki kodów kreskowych i kart magnetycznych, wyświetlacze, szuflady itp.)

Na moduł Szybkiej sprzedaży składają się dwa komponenty – Sprzedaż i Zarządzanie sklepem. Pierwszy odpowiada za wystawianie paragonów i faktur, wyszukiwanie towarów i obsługę urządzeń zewnętrznych. Do zadań drugiego należy kontrola finansów i stanów magazynowych oraz konfigurowanie wymiany danych z innymi modułami handlowymi.

Szybka sprzedaż zapewnia możliwość drukowania fiskalnego poszczególnych pozycji na paragonie bezpośrednio po zeskanowaniu danego towaru, co znacznie skraca czas obsługi klienta (zwłaszcza w przypadku dużych zakupów).

Moduł pozwala na identyfikację towaru za pomocą czytnika kodów kreskowych oraz różnych sposobów wyszukiwania (po nazwie, symbolu, za pomocą mechanizmu InsTYNKT). Płatności można przyjmować w różnych walutach (PLN, EUR) i w różnych formach (gotówka, karta, bon). Możliwe jest również udzielenie rabatu lub zmiana ceny, a także pobranie części utargu w trakcie pracy sprzedawcy. W razie potrzeby istnieje możliwość anulowania pozycji lub całego dokumentu.

Spośród dostępnych funkcji komponentu Zarządzanie sklepem warto wymienić zarządzanie asortymentem (przyjęcie towaru, zwrot towaru, inwentaryzacja itp.), delegowanie i rozliczanie sprzedawców (mogą także rozliczać się samodzielnie) oraz zarządzanie personelem poprzez nadawanie indywidualnych uprawnień poszczególnym użytkownikom.


Szybka sprzedaż 1


Szybka sprzedaż 2

Interfejs dotykowy

Szybka sprzedaż PLUS interfejs dotykowy

Moduł do szybkiej sprzedaży przeznaczony dla firm obsługujących klientów detalicznych. Posiada nowoczesny, intuicyjny interfejs, dostosowany do ekranów dotykowych, zaprojektowany w taki sposób, aby czas potrzebny na obsługę klienta detalicznego był jak najkrótszy, a liczba kliknięć konieczna do wystawienia dokumentu sprzedażowego zredukowana do minimum.

Indywidualna konfiguracja przycisków oraz wyglądu poszczególnych ekranów znacząco zwiększa ergonomię pracy, z kolei prosta obsługa modułu sprawia, że nowy pracownik błyskawicznie uczy się z niego korzystać.

Najważniejsze funkcje:

  • obsługa dokumentów handlowych: paragony, paragony imienne, zwroty ze sprzedaży detalicznej (w tym także do paragonów nieistniejących w systemie), faktury sprzedaży (w tym detaliczne) zgodne z aktualnymi przepisami prawnymi;
  • możliwość zmiany typu tworzonego dokumentu (np. paragonu w fakturę sprzedaży) w dowolnym momencie;
  • integracja z terminalami płatniczymi;
  • pobieranie danych kontrahentów z GUS;
  • obsługa kodów kreskowych ze zmienną ilością, ceną, wagą (za pomocą czytników klawiaturowych i RS-owych);
  • Sfera – możliwość dodawania rozwiązań własnych;
  • identyfikacja towaru za pomocą czytnika kodów kreskowych oraz różnych sposobów wyszukiwania (po nazwie, symbolu, kodzie kreskowym lub PLU, za pomocą mechanizmu InsTYNKT);
  • anulowanie pozycji i całego dokumentu;
  • drukowanie dokumentów na drukarkach graficznych i tekstowych;
  • obsługa rabatów (do pozycji lub całego dokumentu);
  • sprawdzanie informacji o towarach w trakcie prowadzenia sprzedaży (np. sprawdzanie ceny, szczegółowego opisu towaru);
  • drukowanie faktur na drukarkach fiskalnych;
  • wydruk raportu dobowego (na drukarkach fiskalnych) z poziomu aplikacji;
  • rozbudowany i modyfikowalny model płatności: możliwość tworzenia zestawów płatności opartych o płatności gotówkowe, kartą płatniczą, przelewem, płatności odroczone;
  • stosowanie promocji czasowych i cenowych.
  • obsługa cenników kontrahentów.
Sprzedaż mobilna

Moduł Sprzedaż mobilna skutecznie wspiera pracę handlowca w terenie. Umożliwia przedstawicielom handlowym sprzedaż towarów (vanselling) i zbieranie zamówień (preselling). Pracuje na urządzeniach przenośnych z ekranem dotykowym.

Sprzedaż mobilna jest zintegrowana z modułami Sprzedaż i Magazyn, dzięki czemu użytkownik znajdujący się w terenie posiada dostęp do dokumentów i informacji o cenach towarów, stanach magazynowych, kontrahentach itp. Możliwa jest praca zarówno w trybie online (bieżąca synchronizacja), jak i offline (synchronizacja po podłączeniu do Internetu lub sieci lokalnej).

Z poziomu aplikacji użytkownik ma możliwość wystawiania dokumentów sprzedaży i zamówień, jak również kontroli i rozliczania rozrachunków z kontrahentem.

Serwer aplikacji umożliwia konfigurację uprawnień do grup kontrahentów, a wbudowany mechanizm ustawiania kontrahentów ulubionych (VIP) w znacznym stopniu porządkuje i usprawnia pracę handlowców.

Wbudowany w edycję dokumentów mechanizm InsTYNKT ułatwia i przyspiesza wyszukiwanie żądanych elementów takich jak kontrahent czy towar.

Aplikacja sprzedaży mobilnej jest niezwykle prosta w obsłudze. Przejrzysty, atrakcyjny graficznie interfejs zapewnia dużą wygodę i szybkość pracy. Instalacja programu przebiega szybko i nie sprawia problemów.

Protokół komunikacji urządzenia z serwerem zoptymalizowany pod kątem ilości przesyłanych danych, prosta instalacja programu na urządzeniu mobilnym oraz automatyczne wgranie konfiguracji i danych – to niewątpliwe zalety systemu sprzedaży mobilnej.


Sprzedaż mobilna

Sprzedaż internetowa

Moduł ten przeznaczony jest dla firm prowadzących sprzedaż w sklepie internetowym na platformie osCommerce, jak również sprzedających w serwisach aukcyjnych.

Ścisła synchronizacja z modułem Sprzedaż zapewnia bezproblemowe przesyłanie wszelkich informacji o towarach, zamówieniach, cenach, statusach zamówień, promocjach.

Platforma współpracy ze sklepem internetowym
Z poziomu platformy sklepu internetowego w prosty sposób można zarządza towarami pojawiającymi się w sklepie internetowym. Użytkownik nie musi poznawać mechanizmów działania samego sklepu, jego praca ogranicza się do kartoteki towarowej w Navireo.

Zamówienia złożone w sklepie internetowym automatycznie trafiają do modułu Navireo Zamówienia, gdzie są przetwarzane zgodnie z przyjętym w przedsiębiorstwie systemem obiegu dokumentów.

Z poziomu aplikacji użytkownik zarządza grupami i podgrupami, budując drzewo kategorii, które następnie pojawia się w sklepie internetowym.

Wspieranie sprzedaży w serwisach aukcyjnych
Sello to element modułu Sprzedaż internetowa wspomagający sprzedaż w serwisach aukcyjnych. Komunikuje się przez Internet z serwisami z rodziny Allegro (Allegro.pl i jego zagraniczne odpowiedniki: Aukro.cz, Molotok.ru i TeszVesz.hu) wspierając sprzedawcę na wszystkich etapach obsługi aukcji: od przygotowania i wystawienia, poprzez śledzenie sprzedaży, po obsługę transakcji z klientami.

Aplikacja umożliwia szybkie wystawianie aukcji, zarówno pojedynczych, jak i seryjnych oraz zapewnia ich spójny wygląd dzięki szablonom opisów. Pozwala na wydajną kontrolę płatności od klientów, pomaga przygotowywać paczki i wydruki pocztowe. Kontakt z klientami jest łatwiejszy dzięki wbudowanemu modułowi poczty internetowej i Strefie Sello – systemowi komunikacji opartemu na stronach WWW.

Sello pozwala na obsługę nieograniczonej liczby kont w serwisach aukcyjnych. Integracja z Navireo umożliwia uporządkowanie dokumentów sprzedaży, a co za tym idzie – sprawną i kompleksową obsługę przedsiębiorstwa.


Sprzedaż internetowa

Zamówienia

Zamówienia są elementem poprzedzającym zakup. Moduł zamówień jest podzielony na dwie części: zamówienia od klientów (poprzedza sprzedaż towarów przez firmę) oraz zamówienia do dostawców (poprzedza zakupy firmy u dostawców). Oba rodzaje zamówień mogą występować w trzech stanach: zrealizowane, zrealizowane częściowo oraz niezrealizowane. Wprowadzone zamówienia mogą być przekształcone w dokumenty magazynowe (PZ lub WZ) lub w dokumenty sprzedaży bądź zakupu. Zamówienia zrealizowane częściowo można wykorzystać do stworzenia zamówień różnicowych na niezrealizowane pozycje.

Dostępne w module zamówienia zaliczkowe dają szerokie możliwości obsługi zaliczek, które zgodnie z obowiązującymi przepisami należy udokumentować fakturami zaliczkowymi.

Zamówienia zaliczkowe, w przeciwieństwie do zwykłych, można poprawiać po wystawieniu faktury zaliczkowej (do wysokości wcześniejszych zaliczek).

Zamawiany towar może być rezerwowany (nawet poniżej aktualnego stanu magazynowego). Towar zarezerwowany nie może zostać sprzedany innemu klientowi, chyba że dany użytkownik posiada odpowiednie uprawnienia.

W celu pełnej automatyzacji procesu sprzedaży zamówienia złożone przez klientów można w łatwy sposób (za pomocą elastycznego kreatora) przekształcić w zamówienia do dostawców.

Zamówienia od klientów mogą pełnić rolę faktur pro forma przy wykorzystaniu wbudowanych wzorców wydruku.


Zamówienia 1


Zamówienia 2

Zakupy

Moduł Navireo Zakupy umożliwia ewidencjonowanie dokumentów zakupu w cenach rzeczywistych.

Dokumenty zakupu mogą być generowane ręcznie, przetwarzane z wcześniej wprowadzonych dokumentów PZ (w Navireo Magazyn) lub zamówień do dostawców (Navireo Zamówienia), albo importowane z zewnętrznych systemów przy pomocy plików wymiany w standardzie EDI++ lub za pomocą Sfery Navireo.

Dokumenty zakupu mogą być wprowadzane w dowolnej walucie z dowolnym rodzajem transakcji VAT (dokumenty wewnątrz unijne).

Faktury VAT zakupu mogą automatycznie generować dokument PZ, dzięki czemu zmienia się stan magazynowy towarów znajdujących się na danej fakturze.

Moduł Zakupy obsługuje faktury zakupu RR, co ułatwia pracę hurtowniom i punktom skupu towarów od rolników.

Użytkownik wprowadzający dokument zakupu może (w zależności od uprawnień) w łatwy sposób sprawdzić historię dokumentów oraz rozrachunków z kontrahentem wybranym dla danego dokumentu.

Dokumenty zakupu obsługują wiele spotykanych w rzeczywistości biznesowej form płatności, a także ich kombinacji, których podziału można dokonać zarówno procentowo, jak i kwotowo.

Poza standardowym ewidencjonowaniem dokumentów moduł oferuje wiele dodatkowych operacji, takich jak wprowadzanie kodów dostaw czy automatyczna kalkulacja cen sprzedaży na podstawie danego dokumentu.


Zakupy 1


Zakupy 2

Magazyn

Bieżąca analiza i ocena efektywności zarządzania stanami magazynowymi są ważnymi elementami prowadzenia przedsiębiorstwa. Utrzymywanie zapasów powyżej stanów minimalnych to dodatkowe zbędne koszty. Dzięki modułowi Magazyn uzyskujemy większą efektywność zarządzania gospodarką magazynową.

System odzwierciedla wszystkie procesy zachodzące w magazynach. Dostarcza aktualnych informacji o stanach, wartości oraz lokalizacji towarów w magazynach.

Pełna integracja modułu Magazyn z innymi modułami Navireo pozwala na automatyczne tworzenie dokumentów magazynowych w oparciu o dokumenty powstające w innych modułach.

Pracę z modułem ułatwia możliwość integracji z dowolnymi urządzeniami zewnętrznymi, jak wagi elektroniczne czy czytniki kodów kreskowych.

Moduł obsługuje wszystkie rodzaje dokumentów magazynowych oraz wiele magazynów, w tym magazyny fizyczne i wirtualne. Ewidencjonowaniu podlegają towary, usługi, opakowania zwrotne oraz komplety.


Magazyn

Księgi handlowe

Navireo Księgi handlowe to kompleksowe rozwiązanie umożliwiające efektywne zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, zwiększające wydajność pracy działu księgowości. Moduł jest stale aktualizowany i w pełni zgodny z wymogami prawa.

Duża elastyczność modułu pozwala na obsługę działów księgowości w przedsiębiorstwach o różnych profilach działalności. Moduł ten umożliwia sprawne prowadzenie ksiąg handlowych oraz ewidencji VAT. Pozwala na elastyczne zarządzanie planami kont, posiada rozbudowane możliwości dekretacji.

Dokumenty grupowane są w rejestrach księgowych. Każdy dokument, zwany dekretem, jest wprowadzany jednocześnie do dziennika oraz ujmowany, w postaci zapisów na kontach, w księdze głównej i księgach pomocniczych. Ponadto w programie istnieją trzy płaszczyzny, na których równolegle odbywa się dekretacja dokumentów: ewidencja księgowa, ewidencja rozrachunków oraz ewidencja VAT.

Szczególnie istotne podczas bieżącej pracy z systemem stają się mechanizmy ułatwiające wprowadzanie zapisów na konta. W tym zakresie Navireo oferuje bardzo duże wsparcie dla użytkownika. Szczególnie przydatny jest zaawansowany mechanizm wyszukiwania InsTYNKT.

Podczas dekretacji Navireo korzysta także z szeregu mechanizmów kontrolnych, zapobiegających powstawaniu błędnych dokumentów księgowych.

Pieczęcie księgowe umożliwiają zdefiniowanie schematów wykorzystywanych podczas wprowadzania dekretów księgowych. Korzystanie z pieczęci księgowych znacznie usprawnia pracę w zakresie dekretacji podobnych i powtarzalnych dokumentów.

Automaty przeksięgowań pozwalają na automatyczne przeniesienie sald lub obrotów wskazanego konta na inne konta wskazane w definicji automatu.

Dzięki komponentowi Dokumenty do dekretacji operator może przy wykorzystaniu schematów zdefiniowanych w procesie wdrożenia sprawnie zaimportować dokumenty powstałe w innych modułach Navireo (faktury, dokumenty magazynowe, wypłaty itp.).

Nieograniczona liczba rejestrów księgowych oraz rejestrów VAT pozwala w dowolny sposób dzielić dokumenty według obowiązujących w przedsiębiorstwie kryteriów. Rejestry VAT (częściowo tworzone na podstawie danych wprowadzonych w dekrecie) obsługują wszystkie rodzaje transakcji VAT, zarówno krajowych jak i wewnątrzwspólnotowych.


Księgi handlowe 1


Księgi handlowe 2

Deklaracje i sprawozdania

Navireo pozwala na definiowanie i wyliczanie szeregu sprawozdań finansowych i deklaracji skarbowych oraz innych sprawozdań przydatnych w codziennej działalności przedsiębiorstwa.

Możliwe jest sporządzanie deklaracji VAT, PIT oraz CIT zgodnych z aktualnie obowiązującymi wzorami oraz tworzenie raportów wspomagających wyliczanie zaliczek na podatek dochodowy. Moduł posiada zaimplementowaną obsługę e-deklaracji.

Navireo umożliwia również generowanie deklaracji zgłoszeniowych i rozliczeniowych ZUS, ewidencjonowanie, podglądanie poszczególnych deklaracji oraz eksportowanie ich do pliku wymiany programu Płatnik.

Ważną cechą modułu Deklaracje i sprawozdania jest możliwość tworzenia własnych sprawozdań finansowych na podstawie danych wprowadzonych podczas dekretacji. Formę i treść sprawozdań użytkownik może dowolnie kształtować w wygodnym edytorze sprawozdań własnych.


Deklaracje i sprawozdania 1


Deklaracje i sprawozdania 2

e-Kontrole podatkowe

Moduł e-Kontrole podatkowe umożliwia generowanie plików JPK oraz przekazanie ich organom podatkowym. Art. 193a w ustawie Ordynacja podatkowa nakłada na przedsiębiorców obowiązek udostępniania organom podatkowym ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych w postaci elektronicznej, zgodnej z formatem Jednolitego Pliku Kontrolnego. Z poziomu modułu można wygenerować pliki JPK dla obiektów, takich jak:

  • Faktury,
  • Dokumenty magazynowe,
  • Wyciągi bankowe,
  • Księgi rachunkowe,
  • Ewidencje zakupu i sprzedaży VAT.

Dostępne są także operacje umożliwiające poprawę, eksport i import wygenerowanych plików, ich weryfikację ze strukturą logiczną dostarczoną przez Ministerstwo Finansów, scalanie i zatwierdzanie.

Środki trwałe

Amortyzacja majątku trwałego jest jednym ze źródeł finansowania działalności gospodarczej. Z tego względu szczególnie istotne jest uzyskiwanie dokładnych informacji o planowanych odpisach amortyzacyjnych i związanych z nimi rozliczeniach podatkowych. Moduł Środki trwałe umożliwia łatwe tworzenie planu amortyzacji dla każdego środka znajdującego się w kartotece. Dzięki temu w prosty sposób można uzyskać tabelę amortyzacyjną dla przyszłych okresów.

Moduł Navireo Środki trwałe jest przeznaczony do przechowywania informacji o wykorzystywanym rzeczowym majątku trwałym, jak również wartościach niematerialnych i prawnych danego przedsiębiorstwa.

Możliwe jest dodanie środków trwałych do ewidencji, naliczenie amortyzacji oraz przeprowadzenie różnego rodzaju operacji na wybranym środku trwałym – przyjęcia, amortyzacji, przesunięcia, modernizacji, zmiany amortyzacji, sprzedaży, likwidacji, nieodpłatnego przekazania.

Moduł obsługuje rozliczenia amortyzacji w ujęciu podatkowym oraz bilansowym.

W zależności od potrzeb i specyfiki przedsiębiorstwa amortyzacja może być naliczana liniowo, degresywnie lub natychmiastowo, w okresach miesięcznych, kwartalnych, rocznych lub innych. Możliwe jest również stosowanie podwyższonego odliczenia w pierwszym okresie użytkowania.


środki trwałe 1


Środki trwałe 2

Kadry

Moduł ten pozwala ewidencjonować dane personalne osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę oraz zleceniobiorców, z którymi są zawarte umowy cywilnoprawne (umowy-zlecenia, umowy o dzieło, kontrakty menedżerskie). Oprócz standardowej ewidencji użytkownik może wystawiać odpowiednie umowy, ewidencjonować notatki związane z pracownikami, drukować karty wynagrodzeń oraz przeglądać informacje zbiorcze zebrane w informatorze o pracowniku. Z poziomu tego modułu możliwy jest szybki dostęp do Biblioteki dokumentów wystawionych dla danego pracownika zarówno w systemie Navireo, jak i dokumentów w postaci plików zewnętrznych.

Moduł Navireo Kadry umożliwia tworzenie dowolnych treści dokumentów kadrowych przy wykorzystaniu wbudowanego edytora korzystającego z predefiniowanych pól i wartości (tagów).

Podstawowym elementem modułu Kadry jest kartoteka pracownika pozwalająca na ewidencjonowanie, przeglądanie i aktualizowanie informacji o pracownikach wprowadzonych do systemu.

Komponent Ewidencja czasu pracy służy do chronologicznego ewidencjonowania zdarzeń dotyczących czasu pracy pracownika. Zdarzeniami tymi mogą być: choroba, urlop, opieka nad dzieckiem, praca w godzinach nadliczbowych lub w godzinach nocnych, zmiana czasu pracy. Wpisane zdarzenia służą do wyliczenia takich elementów jak stan urlopu, wartość składników w wypłatach oraz zasiłków w rachunkach do umów cywilnoprawnych.

Ewidencja czasu pracy może być tworzona automatycznie na podstawie informacji pobranych z zewnętrznych systemów (np. rejestratory czasu pracy, MS Project).

System rejestruje i na bieżąco analizuje nieobecności pracowników. W zależności od rodzaju absencji przechowuje dodatkowe informacje, takie jak numer zaświadczenia lekarskiego czy datę jego dostarczenia. Wybrane rodzaje absencji mogą nie zostać zaliczone np. do stażu pracy zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Rozliczanie godzin nadliczbowych może być wykonane na kilka sposobów zgodnie z metodą stosowaną w przedsiębiorstwie.

Na podstawie danych zebranych w Ewidencji czasu pracy system generuje różnego rodzaju zaświadczenia, sprawozdania oraz zestawienia na potrzeby wewnętrzne i zewnętrzne (ZUS, US). Dane te wykorzystywane są również do naliczania wynagrodzeń w module Navireo Płace.


Kadry 1


Kadry 2

Kadry i płace

Moduł Kadry i płace zawiera w sobie całą funkcjonalność modułu Kadry, a oprócz tego oferuje bogate możliwości w zakresie naliczania wynagrodzeń. Na podstawie informacji o czasie pracy i należnych płatnościach oblicza wartość wynagrodzeń, wysokość składek ZUS oraz zaliczki na podatek dochodowy.

Dla każdego pracownika można obliczyć jedną główną wypłatę oraz nieograniczona liczbę wypłat dodatkowych.

Listy płac i wypłaty można dodawać na dwa sposoby – według definicji wypłat w umowie (dane pobierane są z umowy o pracę) lub dowolnie (bezpośrednio z definicji składników płacowych naliczanych i wypłacanych w przedsiębiorstwie).

Do wynagrodzeń naliczonych na listach płac mogą zostać wygenerowane polecenia przelewu, które można wydrukować lub w prosty sposób przekazać do systemu homebankingowego.

Na podstawie zgromadzonych danych kadrowych i płacowych system automatycznie generuje deklaracje zgłoszeniowe i rozliczeniowe do ZUS, z możliwością eksportu do programu Płatnik, oraz deklaracje podatkowe, które można wydrukować lub przekazać w postaci e-deklaracji.

System posiada wiele gotowych składników płacowych oraz zestawów płacowych, które pozwalają w łatwy sposób zautomatyzować naliczanie wynagrodzeń w firmie. Istnieje też możliwość definiowania nowych składników płacowych, zestawów płacowych oraz list płac. Za pomocą komponentu Definicje można dostosować system do indywidualnych wymagań wielu jednostek gospodarczych.

Użytkownik może wystawiać oraz ewidencjonować rachunki do umów cywilnoprawnych. Do każdej umowy cywilnoprawnej można wystawić dowolną liczbę rachunków. Rachunki obliczają dane z ewidencji czasu pracy, a także nierozliczone dotychczas akordy (z Ewidencji akordów) i prowizje (z Ewidencji prowizji).

W celu automatyzacji wystawiania rachunków dla umów cywilnoprawnych wprowadzone zostały tzw. harmonogramy.


Kadry i płace 1


Kadry i płace 2 (nr grafiki, nie moduł)

CRM

Moduł CRM (Customer Relationship Management) wspomaga budowanie trwałych relacji z klientami. Ułatwia zarządzanie bazą kontaktów, umożliwia łatwe gromadzenie danych i szybki dostęp do informacji o klientach. Wspiera różnego rodzaju działania handlowe i marketingowe, zapewniając przy tym wysoką wydajność i komfort pracy. Pozwala zaoszczędzić czas, sprzyja zmniejszeniu kosztów i polepszeniu wizerunku firmy.

Dzięki swej wszechstronności i elastyczności doskonale sprawdza się w każdej firmie – szczególnie w dziale handlowym, marketingu, dziale obsługi klienta, sekretariacie itp. Jest także przydatnym narzędziem dla kadry menedżerskiej.

Mechanizmy filtrowania i wyszukiwania pozwalają błyskawicznie dotrzeć do potrzebnych informacji i starannie wyselekcjonować grupę docelową, dzięki czemu możliwe jest lepsze dostosowanie działań nawet do pojedynczych osób. Liczne zestawienia pomagają w podjęciu trafnych decyzji oraz przygotowaniu odpowiednich strategii sprzedaży.

Wszystkie zgromadzone w systemie dane dotyczące klientów są przedstawione w czytelny sposób. Użytkownik ma natychmiast dostęp do pełnej historii kontaktów z klientem (działania, wiadomości e-mail, wystawione dokumenty, wiarygodność płatnicza, data ostatniego kontaktu, nazwisko opiekuna klienta, wysokość udzielonych rabatów itd.).

Wbudowany moduł poczty elektronicznej znacznie usprawnia kontakty z klientami m.in. dzięki funkcji automatycznego przypisywana e-maili do odpowiednich klientów, możliwości zbiorczej wysyłki (mailing), szablonom wiadomości oraz historii korespondencji.

Kalendarz wraz z funkcją automatycznego przypominania pokazuje zakres i termin czynności do wykonania, a menedżerom pozwala szybko sprawdzić, kiedy pracownik dysponuje wolnym czasem. Mają oni również możliwość przydzielania zadań oraz sprawdzania postępu prac.

Dzięki rozbudowanym możliwościom konfiguracji moduł CRM w prosty sposób może być dostosowany do potrzeb poszczególnych użytkowników. Oferuje przy tym możliwości dalszej rozbudowy np. o własne zestawienia, pola czy flagi.


CRM 1


CRM 2

Portal Dokumentów

Portal Dokumentów to aplikacja przeznaczona dla przedsiębiorstw prowadzących własną księgowość. Umożliwia użytkownikom Navireo szybką wysyłkę dokumentów do działu księgowości firmy, np. w formie plików PDF lub plików graficznych (np. zdjęć). Znacząco przyspiesza także wprowadzanie ich do systemu dzięki funkcji automatycznego odczytu (OCR). Dzięki usłudze przepływ dokumentów w firmie staje się prostszy i bardziej skuteczny.

Portal Dokumentów umożliwia:

  1. Błyskawiczne przesyłanie dokumentów do działu księgowości firmy lub do osoby odpowiedzialnej za ich weryfikację.
  2. Dokonywanie automatycznego odczytu (OCR) odebranych dokumentów podczas wprowadzania ich do programu księgowego.
  3. Zarządzanie obiegiem dokumentów wewnątrz firmy: wysyłanie ich do kierownictwa, księgowości lub odpowiednich pracowników w celu podjęcia dalszych działań.
  4. Sprawdzanie historii obiegu dokumentów i analizowanie ich ścieżki.

Tryby pracy

Portal Dokumentów umożliwia pracę w dwóch trybach:

  1. Wysyłka tylko do księgowości:
    – wysyłanie dokumentów do programu księgowego,
    – równe uprawnienia dla użytkowników,
    – dodawanie opisu.
  2. Obieg dokumentów:
    – wysyłanie dokumentów do programu księgowego,
    – nadawanie uprawnień użytkownikom,
    – dodawanie opisu,
    – przesyłanie dokumentów pomiędzy użytkownikami,
    – akceptacja lub odrzucenie dokumentu.

Automatycznie ustawiony jest podstawowy tryb pracy – Wysyłka tylko do księgowości. Jeżeli firma ma większe potrzeby w zakresie pracy z dokumentami, administrator może w dowolnym momencie przełączyć tryb na Obieg dokumentów.

Kasa i bank

Moduł ten wspomaga prowadzenie ewidencji dokumentów kasowych oraz ewidencjonowanie operacji bankowych na rachunkach bankowych firmy.

Navireo daje możliwość prowadzenia kas walutowych i wielowalutowych, jak również tworzenia dokumentów kasowych w walutach obcych.

Program automatycznie generuje dokumenty kasowe przy wystawianiu dokumentów handlowych (pole Gotówka musi być większe od 0). Automatycznie stworzony dokument kasowy jest powiązany z dokumentem wiodącym (np. fakturą VAT sprzedaży), dlatego nie może być usunięty ani poprawiany. Aby poprawić dane w automatycznie tworzonym dokumencie kasowym, należy najpierw poprawić dokument wiodący.

Dokumenty kasowe tworzone ręcznie powstają na przykład wtedy, gdy wprowadzana jest zaliczka od kontrahenta lub wypłacana jest zaliczka dla pracownika na poczet zakupów firmowych. W takim wypadku wszystkie pola zawarte na dokumencie (m.in. data, numer, kwota, kontrahent) są edytowalne. Ręcznie tworzony dokument kasowy staje się częściowo nieedytowalny, jeśli zostanie on powiązany z rozrachunkiem.

Oprócz standardowego ewidencjonowania operacji bankowych użytkownik może drukować przelewy (pojedynczo i zbiorczo), dokonywać transferów pomiędzy rachunkami oraz wysyłać polecenia wypłaty do systemu homebankingowego.

Homebanking jest rozbudowanym komponentem zapewniającym współpracę z systemami bankowości elektronicznej oraz rozliczanie operacji bankowych. Umożliwia wczytywanie transakcji z wyciągów bankowych w formacie MT-940 i dokonywanie następujących operacji:

  • rozliczanie rozrachunków na podstawie wczytanych transakcji (utworzone zostaną wówczas operacje bankowe);
  • kojarzenie istniejących operacji bankowych z transakcjami (jeśli zostały wprowadzone do systemu wcześniej, np. na podstawie listy płac);
  • pomijanie transakcji bez ewidencjonowania operacji bankowych (np. transakcje prowizyjne).


Kasa i bank 1


Kasa i bank 2

Rozrachunki

Moduł Navireo Rozrachunki to bardzo wygodne i ergonomiczne narzędzie do pracy z rozrachunkami. Praca w tym module możliwa jest na kilka sposobów:

  • Rozrachunki wg dokumentów – tutaj zebrane są rozrachunki nierozliczone lub rozliczone częściowo (każdy dokument jako osobna pozycja na liście);
  • Rozrachunki wg kontrahentów – w tym ujęciu komponent podzielony jest na dwie części, w której jedna to lista kontrahentów posiadających nierozliczone rozrachunki, a druga (zależna od pierwszej) wyświetla listę wszystkich rozrachunków z kontrahentem wybranym na liście pierwszej;
  • Rozrachunki rozliczone – komponent umożliwiający zarządzanie rozrachunkami rozliczonymi;
  • Spłaty rozrachunków – aktualny stan spłat zobowiązań i spłat należności;
  • Rozrachunki z kontrahentem – rozbudowany komponent dający duże możliwości filtrowania i zarządzania rozrachunkami związanymi z konkretnym kontrahentem;
  • Kompensaty – komponent pozwalający na wystawianie dokumentów kompensat;
  • Rozliczanie przez skojarzenie – możliwość „ręcznego” skojarzenia spłat z należnościami i zobowiązaniami.

Rozliczanie rozrachunków (należności lub zobowiązań) jest proste i intuicyjne.

Moduł Rozrachunki jest elementem wiążącym ze sobą większość pozostałych modułów systemu (handlowych płacowych i księgowych).

Navireo umożliwia prowadzenie historii windykacji na podstawie zdarzeń windykacyjnych tworzonych w systemie. Historia windykacji jest prezentowana w kontekście pojedynczego rozrachunku lub w kontekście kontrahenta. Za pomocą intuicyjnego kreatora możliwe jest zbiorcze wygenerowanie not odsetkowych lub wezwań do zapłaty.


Rozrachunki 1


Rozrachunki 2

Oddział PLUS

Oddział PLUS to propozycja przede wszystkim dla sieci handlowo-usługowych, ale też dla innych firm mających strukturę wielooddziałową, dla których kluczową rzeczą w prowadzeniu biznesu jest zapewnienie nieprzerwanej i wydajnej pracy systemu w każdym momencie, niezależnie od „kaprysów” infrastruktury. Jednym z najczęściej wskazywanych problemów firm wielooddziałowych są przerwy w działaniu sieci internetowej. Aby wyeliminować ten czynnik, konieczne jest posiadanie systemu sprzedażowego, który posługuje się własną bazą danych zainstalowaną w sieci lokalnej każdego oddziału. Pociąga to za sobą jednak konieczność synchronizacji danych z systemem zainstalowanym w centrali. I te właśnie funkcje realizuje moduł Oddział PLUS.
Moduł Oddział PLUS pozwala dwukierunkowo wymieniać niezbędne dane pomiędzy centralą a jej oddziałami. Zakres synchronizowanych danych jest bardzo szeroki i obejmuje m.in.:

  • dokumenty handlowe,
  • automatyczne dokumenty magazynowe,
  • kartoteki kontrahentów,
  • kartoteki towarów,
  • promocje,
  • zamówienia międzyoddziałowe,
  • parametry programu,
  • słowniki.

Synchronizacja uruchamiana jest automatycznie, w ustalonych przez wdrożeniowca odstępach czasu i nie wymaga ingerencji użytkownika końcowego systemu. Odbywa się ona z wykorzystaniem usług systemowych i specjalnego serwisu opartego na platformie Microsoft Azure. W dedykowanych komponentach dostępny jest podgląd stanu synchronizacji i obiektów oczekujących na zapisanie.

Kadry i płace 2

Moduł Kadry i płace 2 kompleksowo wspomaga obsługę kadr i płac w średnich firmach. Zawiera wszystkie niezbędne funkcje – od prowadzenia rozbudowanej ewidencji osobowej i wystawiania umów o pracę i umów cywilnoprawnych, przez proste i zaawansowane planowanie i naliczanie wynagrodzeń, po generowanie rozliczeń z urzędem skarbowym i ZUS oraz wystawianie różnych dokumentów kadrowo-płacowych.

Pozwala m.in. na rozbudowaną obsługę umów cywilnoprawnych (składniki płacowe, dział, stanowisko, absencje i inne), zaawansowane definiowanie wartości składników płacowych, tworzenie własnych raportów i wydruków, specyficzne opisywanie danych z wykorzystaniem tzw. pól własnych.

Jedną z jego najważniejszych cech jest zaawansowany interfejs programistyczny Sfera, który pozwala sterować obiektami modułu z zewnętrznych aplikacji oraz oferuje możliwość wykonywania akcji zdefiniowanych przez użytkownika w reakcji na zdarzenia zachodzące w systemie.

Sfera Navireo (rozbudowa funkcjonalności)

Wiele firm, w celu sprawnego prowadzenia biznesu, oczekuje od systemów do zarządzania przedsiębiorstwem zaawansowanych, czasami nietypowych funkcji. Właśnie z myślą o nich została stworzona Sfera Navireo. Umożliwia ona stworzenie i wykorzystanie rozwiązań spełniających nawet najbardziej nietypowe wymagania klienta. Szczególnie chodzi tu o rozszerzenie lub zmodyfikowanie standardowej funkcjonalności systemu i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb użytkowników.

Bardzo ważną cechą Sfery jest możliwość integracji Navireo z już istniejącą u danego klienta infrastrukturą informatyczną – np. połączenie systemu zbierającego dane z liczników energii z modułem Sprzedaż, który automatycznie będzie generował faktury dla klientów, czy dodawanie w module Kadry i Płace informacji z rejestratora czasu pracy.

Fabryka obiektów

Fabryka obiektów to mechanizm pozwalający na łatwe i szybkie tworzenie własnych rozwiązań, a tym samym wygodne przystosowywanie systemu do indywidualnych wymagań. Umożliwia definiowanie własnych obiektów w systemie, automatycznie generuje dla nich interfejs użytkownika (podstawowe polecenia, listy, filtry, formatowanie), a także takie elementy jak lista uprawnień, biblioteka dokumentów, informatory i wiele innych.

Fabryka obiektów to nowy wymiar tworzenia rozwiązań własnych, bez wiedzy i narzędzi programistycznych. Nawet niedoświadczona osoba może w łatwy sposób stworzyć moduł obsługujący np.:

  • umowę serwisową;
  • zlecenie produkcyjne;
  • opis parametrów maszyny;
  • dane prowadzonej budowy;
  • przepis na wykonanie jakiegoś wyrobu (tzw. technologia) i/lub dowolny inny moduł.

Wystarczy kilka kliknięć, by utworzyć dowolny obiekt automatycznie wyposażony w:

  • interfejs użytkownika;
  • własny w pełni konfigurowalny moduł;
  • podstawowe polecenia;
  • uprawnienia;
  • instancjonowane parametry;
  • bibliotekę dokumentów;
  • pola własne;
  • flagi własne;
  • sferę obiektową i zdarzeniową;
  • mechanizm blokady wielostanowiskowej;
  • mechanizm wyszukiwarki „F7, F8”.


Fabryka obiektów 1


Fabryka obiektów 2


Fabryka obiektów 3

Kontakt

Formularz kontaktowy
Formularz kontaktowy

Skontaktujemy się z Tobą w preferowanym przez Ciebie terminie

Telefon
Telefon

Zadzwoń pod nr tel. (71) 78-76-115

w godz. 8:30 - 16:30

Czat
Czat

Nasi konsultanci czekają na Ciebie na czacie

Prezentacja zdalna
Prezentacja zdalna

Odpowiemy na Twoje pytania i przedstawimy możliwości systemu